Fórum pro města, konference Brownfieldy a další zajímavé akce, kde se můžeme potkat.

Aktualizováno

20.5.2024

Fórum pro města v Praze, Konference Brownfieldy v Pardubicích, Pojďme dělat město v Humpolci, ale i Livable cities v Londýně či Urban Futures - Cultural Pasts v Barceloně. Tipy na akce, které jistě stojí za vaši pozornost. Pestré spektrum nadcházejících setkání ukazuje, že aktuálních témat je stále více.

Fórum pro města, konference Brownfieldy a další zajímavé akce, kde se můžeme potkat.Fórum pro města, konference Brownfieldy a další zajímavé akce, kde se můžeme potkat.

Fórum pro města

22.5. 2024, Palác ARA, Praha

Fórum pro města představuje platformu pro setkání zástupců českých měst, státní správy, výzkumníků, občanské společnosti a soukromého sektoru. Hlavním cílem fóra je diskuse o tvorbě a šíření inovací pro zlepšení kvality života ve městech. Program je rozdělen do dopolední plenární části, kde vystoupí zástupci MMR a mezinárodní experti, a odpoledního workshopu, který se zaměří na bariéry a příležitosti pro inovativní řešení městských problémů. Akce je organizována Českými kontaktními místy EUI a URBACT, které fungují na Ministerstvu pro místní rozvoj.

Cílem Fóra pro města je poskytnout prostor pro diskusi a výměnu nápadů mezi zástupci českých měst, státní správy, výzkumníky, občanskou společností a soukromým sektorem. Hlavní zaměření fóra je na tvorbu a šíření inovací, které mají potenciál zlepšit kvalitu života ve městech. Akce usiluje o identifikaci bariér a příležitostí pro implementaci inovativních řešení městských problémů a podporuje spolupráci různých sektorů s cílem dosáhnout udržitelného rozvoje měst.

Konference Brownfieldy

3.6. 2024, Automatické mlýny, Pardubice

Akce je významnou událostí, která se zaměřuje na revitalizaci nevyužívaných průmyslových lokalit.

Téma konference: “Brownfield jako prostor pro odvahu, kreativitu a inovace” je velmi aktuální. Účastníci budou diskutovat o výzvách a příležitostech, které přináší revitalizace brownfieldů v České republice. Bude se hovořit o tom, jak náročné je v českém prostředí realizovat odvážné a inovativní projekty, a jaké jsou možnosti jejich financování a podpory

Místo konání: Konference se odehraje v jedinečných prostorech Automatických mlýnů v Pardubicích, což je lokalita, která sama o sobě představuje příklad revitalizace brownfieldu. Jak úspěšně jej bude město umět využívat však teprve uvidíme.

Program: Návštěvníci se mohou těšit na příběhy malých i velkých projektů, které jdou za hranice běžného. Diskuze se zaměří na konkrétní návrhy systémových změn, které by mohly proces revitalizace usnadnit a zrychlit.

Význam: Konference je důležitým místem setkávání pro zástupce státu, měst, investorů a veřejnosti, kteří mají zájem o udržitelný rozvoj a využití opuštěných průmyslových areálů. Je to příležitost sdílet názory, zkušenosti a hledat společně cesty k lepšímu využití těchto prostorů.

Konference Brownfieldy 2024 je tedy klíčovou platformou pro všechny, kteří se zajímají o obnovu a nové využití brownfieldů, a představuje skvělou příležitost pro výměnu myšlenek a zkušeností v této oblasti.

Konference Pojďme dělat město

13. - 14.6 2024, Humpolec

Tato konference se zaměřuje na menší města a nabízí konkrétní příklady dobré praxe v oblasti urbanismu a zapojování veřejnosti do plánování měst.

Téma konference: Letošní téma je “Zapojování veřejnosti”, což je klíčové pro rozvoj měst a obcí. Konference poskytuje platformu pro sdílení zkušeností a přístupů k tvorbě a užívání veřejného prostoru.

Program: První den konference nabídne řadu přednášek od odborníků v oboru, včetně starosty města Humpolec, Petra Machka, a dalších významných hostů. Odpolední blok bude věnován prezentaci dobrých praxí a večer se uskuteční networking s rautem. Druhý den je možné se zúčastnit workshopu nebo prohlídky veřejných prostor v Humpolci.

Význam: Konference je určena pro architekty, urbanisty, krajináře, pracovníky odborů rozvoje, stavební úřady, politiky, aktivní občany a všechny, kteří se zajímají o rozvoj měst a obcí. Je to příležitost pro vytváření vztahů mezi různými aktéry a šíření informací o participativním plánování a udržitelnosti.

Konference Pojďme dělat město je tedy významným fórem pro výměnu myšlenek a zkušeností v oblasti urbanismu a veřejného prostoru, a představuje skvělou příležitost pro všechny, kteří chtějí přispět k lepšímu a udržitelnějšímu rozvoji měst a obcí.

Další akce, kde přispějeme našim výzkumem jsou konference:

Livable Cities, 24.-26.6.2024, London

Urban Futures - Cultural Pasts, 15.-17.7. 2024, Barcelona

Ale o těchto akcích a co to bude za kůži, se kterou půjdeme na trh, si napíšeme zase příště!

Budeme se těšit na setkání domluvená i náhodná!

Autor článku: ,

Autor:

Socgeo studio

Odkazy

Fotogalerie

No items found.

Autor fotografií:

,

Autor fotografií:

,

,

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!

Další články

Informace o projektech, na kterých zrovna pracujeme a pozvánky na akce, kde se s námi můžete potkat a další zajímavosti.

Na zámku v Mirošovicích se diskutovalo o dalším postupu při využití území Radovesické výsypky: Prioritou jsou cyklostezky.
video play ico

Na zámku v Mirošovicích se diskutovalo o dalším postupu při využití území Radovesické výsypky: Prioritou jsou cyklostezky.

13.6.2024

Na zrekonstruovaném zámku v Mirošovicích se ve středu 12. 6. sešli zástupci několika obcí a diskutovali nad využitím Radovesické výsypky.

Celý článek →
Díky SocGeoStudio se na dálkové trase Via Czechia postaví 150 útulen
video play ico

Díky SocGeoStudio se na dálkové trase Via Czechia postaví 150 útulen

3.4.2024

Po celé trase Via Czechia vyroste během několika let 150 útulen, které poskytnou místo pro přespání či úkryt před nepříznivým počasím.

Celý článek →
Světový den štěstí, pocit štěstí v urbanizovaném prostoru
video play ico

Světový den štěstí, pocit štěstí v urbanizovaném prostoru

20.3.2024

Dnes 20.3. je světový den štěstí. Jak náš pocit štěstí ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme?

Celý článek →
← Všechny články

Spolupracujeme / Klienti

architekti

XTOPIXXTOPIX
Landa RuhmkorfLanda Ruhmkorf
DebytDebyt

instituce

CIVINETCIVINET
CzechtourismCzechtourism
Informační kancelář OSN v PrazeInformační kancelář OSN v Praze
Institut InproInstitut Inpro
LoxperLoxper
MAPPAMAPPA
Správa železnicSpráva železnic

média

CityOneCityOne
eArch.czeArch.cz

development

NOHONOHO

univerzity

Ostravská univerzitaOstravská univerzita
České vysoké učení technické v PrazeČeské vysoké učení technické v Praze

nevládní organizace

Arch For PeopleArch For People
Dutch Cycling EmbassyDutch Cycling Embassy
Pocitové mapyPocitové mapy
Pěšky městemPěšky městem
Via CzechiaVia Czechia

obce

Město AšMěsto Aš
SOPM Sdružení obcí povodí MorávkySOPM Sdružení obcí povodí Morávky
obec Bitozevesobec Bitozeves
obec Hodslaviceobec Hodslavice
obec Občovobec Občov
ico mezioborový expertní tým

Jsme mezioborový expertní tým

Spolupracujeme s urbanisty, krajináři, architekty, vodohospodáři a dopravními experty.
Spolupracujeme s českými univerzitami i globálními institucemi.

Staňte se členem SocGeo studia

Copyright © 2021 | SocGeoStudio, s.r.o.

Webdesign David Navrátil, Younick | powered by Webflow

Top