Naším cílem je být průvodci zástupcům místních samospráv a jiným subjektům při naplňování strategických plánů udržitelného rozvoje území, jež vede k jeho vyšší odolnosti.
Členy sociálně geografického studia jsou profesionálové z mnoha oborů, jejichž znalosti i zkušenosti lze plně využít při naplňování cílů regionálního rozvoje nadregionálního významu.
Pojďte kousek cesty s námi
Přijímáme nové kolegy. Dejte o sobě vědět.
Zaměřujeme se na regionální rozvoj se specializací na socioekonomické, kulturní a politické aspekty v prostoru.
Sociální geograf se zaměřením na regionální rozvoj, s hlavní tématickou osou: analýzy využitelnosti - plány rozvoje - energetické koncepce - transformace regionů.
Politický a kulturní geograf se zaměřením na urbanismus, s hlavní tématickou osou: pozitivní turismus - aktivní mobilita - destinační marketing - odborné exkurze.
Českou republiku máme prochozenou křížem, krážem. Snažíme se být u toho, když někde něco vzniká, zaniká nebo se mění. Skutečně globální pohled na lokální problémy lze ale získat jen kritickým srovnáním domácího prostředí s cizinou. Části vysokoškolského studia jsme absolvovali na univerzitách ve Francii a Španělsku. Následovalo deset let cest po celém světě.
Zkušenosti jsme ale čerpali také v těch nejodlehlejších a nejméně rozvinutých regionech planety. Především díky globálním zkušenostem jsme schopni skutečného nadhledu.
Naše poznatky pravidelně zprostředkováváme na přednáškách či besedách a konferencích.
Transsibiřská magistrála přitahovala diváckou pozornost několik let a sérii přednášek ukončila až pandemie.
S tématem Transsibu se podařilo pětkrát vyprodat kino Lucerna v Praze a třikrát kino Scala v Brně.
Založením firmy SocGeoStudio, s.r.o. reagujeme na rostoucí poptávku společnosti po změnách užívání našeho prostoru s pozitivními dopady na místní obyvatele. Jsme přesvědčeni, že současná doba je připravena na sociálně geografický přístup při rozvoji regionů. Je připravena na řešení lokálních problémů, s využitím místního potenciálu. Je připravena naše globální zkušenosti uvést v lokální život.
V cestě za poznáním jsme se společně vydali až na samý konec světa. Naše přednášky vidělo v průběhu 7 let přibližně 7000 diváků z Česka i Slovenska.
Podstatu šetrného či udržitelného cestovního ruchu jsme zkoumali několik let po celém světě. Přinášíme inspiraci ve snaze rozproudit veřejný zájem o toto téma i přístup.
Jsou to zejména sociální geografie, urbanismus, demografie, sociologie, ekonomie, kulturní antropologie, historie, geologie či hydrologie.
Právě mezioborovost je zásadní pro správné pochopení problematiky, ale zejména pro navržení optimálních udržitelných a odolných řešení pro budoucnost.
V dnešní době již v regionálním rozvoji není možné hovořit jen o udržitelných řešeních.
Klíčová je zejména odolnost, houževnatost či schopnosti lokality nebo celého regionu obstát v dynamicky se měnících sociálních, ekonomických i enviromentálních podmínkách současného světa v době klimatické krize.
Jan Haruda, Roman Korzec
Náš přístup k regionálnímu rozvoji stojí na základech sociální geografie, tedy vědním oboru, který se zabývá studiem lidské společnosti v prostoru.
Zkoumá interakce kulturního prostoru obývaného lidmi s přírodním prostředím. Obzvláště klade důraz na zkoumání příčin a důsledků rozmístění lidských aktivit na zemském povrchu. K jejich studiu a popisu využívá sociální, kulturní, politickou i ekonomickou perspektivu.
Díky sociálně geografickému přístupu dokážeme objevit a pojmenovat vztahy v území a dál s nimi pracovat.
SocGeo studio je založeno na multioborové spolupráci odborníků - členů studia, z nejrůznějších oblastí lidské činnosti.
Chceme být připraveni pokrýt poptávky, u kterých je nutná spolupráce
Pokud byste se chtěli stát členem našeho studia a spolupracovat na zajímavých projektech, ozvěte se nám.
Spolupracujeme s urbanisty, krajináři, architekty, vodohospodáři a dopravními experty.
Spolupracujeme s českými univerzitami i globálními institucemi.