Aktualizováno
4.7.2022
Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl politický a kulturní geograf Jan Haruda, se kterým jsme se bavili na téma udržitelného turismu.
Z těch nejznámějších to je např. Dubrovník, Barcelona či řecké Santorini. Turistický přetlak se poté podepisuje řadou problémů, od těch zřejmých environmentálních až po dopady na ekonomickou strukturu daného místa, která se více a více přizpůsobuje turistům - a v době pandemie pak trpí dvojnásob.
Zvýšenou touhu navštěvovat populární světová místa Honza Haruda vysvětluje také vlivem sociálních sítí na statut člověka (zvěčnění se u islandského vodopádu, kde Justin Bieber natáčel svůj videoklip) a také změnou cen v letenkách, kdy je mnohdy levnější uspořádat víkendovou rozlučku se svobodou v jiném státě, než si pronajmout chatu v Jeseníkách.
V podcastu uslyšíte také tipy na místa, kde se turismus rozvíjí právě udržitelným způsobem a kam vlastně budoucnost cestování míří. To vše a mnohé další se dozvíte v celém podcastu.
Příjemný poslech!
Autor:
Socgeo studio
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Informace o projektech, na kterých zrovna pracujeme a pozvánky na akce, kde se s námi můžete potkat a další zajímavosti.
25.5.2023
Ve dnech 18. - 19. května proběhl už 4. ročník konference Pojďme dělat město, které se zúčastnili i členové SocGeo Studia.
Celý článek →5.5.2023
Sociálně geografický přístup může posloužit v architektuře a navrhování funkčnosti míst jako užitečný nástroj pro lepší porozumění sociálních a prostorových aspektů lidských společností a jejich interakcí s prostředím.
Celý článek →18.4.2023
O minipivovaru v Chříči na severním Plzeňsku slyšeli už leckde, psalo se o něm mnohokrát v novinách, článek líčící jeho úspěchy vyšel dokonce v britském Guardianu.
Celý článek →Spolupracujeme s urbanisty, krajináři, architekty, vodohospodáři a dopravními experty.
Spolupracujeme s českými univerzitami i globálními institucemi.